Portale o OZE

Jak mówiłam wcześniej moda na ekologię i energię odnawialną wciąż trwa, dlatego powstaje coraz więcej portali i forum o tej tematyce, przez które dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy. Podaje np. jaki jest największy wiatrak na świecie, przez co każda osoba, która się interesuje OZE dostaje porządną dawkę informacji jak i zachęca osoby, które się nie interesują OZE na co dzień do wyszukiwania informacji. Portal tania-energia.com.pl daje nam wiele ciekawostek ze świata OZE.

Wiele z tych informacji są przydatne, ponieważ dowiadujemy się jakie przepisy zostają zaakceptowane przez Rząd oraz co zamierza zrobić w związku z ochroną środowiska. Niektóre sposoby produkowania energii tak jak energia geotermalna jest niezbyt bezpieczna, ponieważ osoba musi wywiercić otwór, a następnie podłączyć pompę ciepła, co jest niebezpieczne ze względu na temperaturę oraz związki siarki, które tam występują.

Ostatnio zainteresował mnie temat największych wiatraków na świecie i przeczytałam na taniej energii, że takowy został wybudowany w Wielkiej Brytanii, a ma ok 229m wysokości. Wiatraki mają na celu wyprodukowanie czystej energii z wiatru, a co ciekawsze to jest to, ze wiatraki o pionowej turbinie maja większą czułość na wiatr niż te o osi poziomej, przez co na dach domu radzi się wybudować te o pionowej turbinie. Chyba że dom znajduje się na wzniesieniu to wtedy lepiej sprawdza się ten o poziomej osi.Co najważniejsze jest to, że każdy teren jest inny oraz ma inną skalę szorstkości, dlatego stawia się wyższy słup oraz płaty wirnika mają większą długość.