Regeneracja silników i wykończenie stołu

Ostatnio moja szlifierka została mocno nadwyrężona, a dodatkowo musiałam dokupić nakrętkę z kołnierzem, aby dokręcić element do mojego kredensu jako gałka. Szlifierka, która lekko się rozgrzała została jeszcze oblana wodą (mój pech) przez co cały silnik był do wymiany. Do szlifowania został mi stół zrobiony własnoręcznie ze starych dech z paleciaka. Oddałam do naprawy silnik elektryczny, przez co moja szlifierka była jak nowa w przeciągu kilku dni.

 Dechy miały ładny orzechowy odcień. Na początku musiałam wyjąć stare gwoździe, a następnie ułożyć na podstawie, a potem przyciąć, żeby nie było dziur po gwoździach. Na podstawie (skrzyni) przymocowałam dechy, które z kolei wyszlifowałam i wysmarowałam woskiem, tak aby były gładkie. A następnie mogłam pomalować białą farbą i przetrzeć papierem ściernym z grubymi ziarnami przez co stół był wykończony w stylu vintage. Biały stół świetnie się nadaje do każdego wnętrza, ewentualnie biały można zastąpić czarnym kolorem. Po przetarciu papierem ściernym można pobejcować albo polakierować powierzchnię stołu, przez co stół stanie się odporny na ścieranie i zarysowanie przez noże i widelce.

Bejca może nadać charakterystyczny ciemniejszy kolor natomiast lakier zwykle jest bezbarwny albo o ton jaśniejszy, przez co lakier rozświetla blat. Bejca, która jest ciemniejsza nadaje głębi meblu.