Etapy budowy domu

Witam Was w moim nowym „blogu”. Chciałam się z wami podzielić swoimi uczuciami i doświadczeniami związanymi z remontem domu. Dla niektórych to bardzo trudny temat i bardzo uciążliwy. Swoją pracę z remontami zaczęłam od własnego domku. Prawie wszystkie prace remontowe w domu zrobiłam sama. U mnie wszystkie fundamenty, ściany, elektryka i wszelkie instalacje były zrobione. Trzeba tylko nadać mieszkaniu charakter i tu zaczynają się schody - Co najpierw ?

  1. Wszystkie ściany należy odpowiednio wyszpachlować tak, aby ściany były równe i gładkie – inaczej farba się nie przyjmie.
  2. Należy wybrać rodzaj podłogi – panele, płytki czy wykładzina i odpowiednio zrobić podłoże. Na przykład pod panele musi być pianka, która też częściowo amortyzuje kroki, a także hałas. U mnie to głównie panele i w kuchni oraz w dwóch łazienkach płytki.
  3. Następnie zostało wybranie farb, tapet czy fototapet, pomalowanie ścian i ustawienie mebli
  4. Ocieplanie poddasza! To najważniejsza część, ponieważ ciepło idzie do góry, więc jeśli poddasze jest słabo ocieplane to więcej wkładamy pieniędzy na ocieplanie niż gdyby ocieplanie było poprawnie zrobione.

To są główne punktu budowy domu, które należy brać pod uwagę, dodatkowo może być budowa ogrodzeń – mogą to być z metalu albo z betonu. W kolejnych wpisach będę się starać opisać krok po kroku etapy budowy domu.