Żyj bezpiecznie – miasta, firmy i monitoring.

Pomimo tego, że pojawiają się co pewien czas głosy, że wszechobecny monitoring ulic i innych budynków, narusza nasza prywatność, chyba każdy zgodzi się z tym, że dzięki temu, nasze miasta i ulice stały się bardziej bezpieczne. Potwierdzają to z pewnością mieszkańcy miast, które już od pewnego czasu jest zainstalowany system kamer, które nadzorują określony teren. Coraz częściej jakość przekazywanych obrazów, pozwala na dokładne określenie osoby. Czytelne zdjęcie twarzy, tablic rejestracyjnych i wielu innych przedmiotów, pozwala na szybszą i jasną identyfikację. Wszystko oczywiście zależy, od jakości kamer, które mogą być montowane zarówno przez władze miasta, jak również przez osoby prywatne. Nakłady finansowe na tego typu cele są najczęściej wprost proporcjonalne do wartości mienia, które polega ochronie.

Należy pamiętać, że kamery powinny być montowane w miejscach trudno dostępnych dla innych osób. Dzięki temu, zmniejszamy ryzyko ich uszkodzeń przez ewentualnych intruzów i wandali. Z tego też powodu w takich niebezpiecznych i ryzykownych miejscach, sprawdzają się najlepiej kamery odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone. Kamery wandaloodporne, gdyż takie najczęściej spotyka się określenie, posiadają najczęściej nie tylko bardziej trwałą i wytrzymałą obudowę. Wykonane z odpowiedniego materiału są łatwiejsze do czyszczenia od substancji i środków, które miałyby je uszkodzić. Usuwanie farby, spreyów i innych substancji jest w ich przypadku znacznie łatwiejsze niż z innych kamer.

Wybór ilości i rodzaju kamer, powinien uwzględniać kilka czynników, które obejmować powinny między innymi wielkość budynku i ilość kondygnacji (ilość i wielkość pomieszczeń), wielkość terenu zewnętrznego, obecność dróg dojazdowych, parkingów, czy na terenie znajdują się również inne budynki, drzewa. Wszystko to wpływa na ewentualną ilość kamer, rozmieszczenie – ukrycie kamer, wybór miejsca gdzie umieszczony zostanie rejestrator lub będzie miała swoje pomieszczenie ochrona. W tym zakresie największą wiedzę i umiejętności posiadają firmy, które profesjonalnie zajmują się montażem tego typu systemów.